سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت: باید همه کنار هم به توسعه کارآفرینی و اشتغال کمک کنیم و همه دستگاه‌های اجرایی موظف به همکاری هستند.

<p

 کسی حق ندارد برای کارآفرینان مانع‌تراشی کند

سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت: باید همه کنار هم به توسعه کارآفرینی و اشتغال کمک کنیم و همه دستگاه‌های اجرایی موظف به همکاری هستند.

وی اظهار کرد: ما موظف به ریل‌گذاری، ایجاد بستر مناسب برای فعالیت و برداشت موانع از مسیر آنان هستیم و تاکنون هم دولت در حد وسع و توان خود این کار کرده و تسهیلات و اعتبارات و اختیارات خوبی را بدین منظور و با هدف ایجاد اشتغال در اختیار استان‌ها قرار داده است.

میرزایی با بیان اینکه امروز در شرایط جنگ اقتصادی هستیم که شاید شدت آن کم از جنگ نظامی نباشد، افزود: آن دوران جوانان ما درخط مقدم حضوری پرشور داشتند و بسیاری از آنان فرماندهان ما در خط مقدم نبرد بودند و با ایثارگری و از خودگذشتگی و اهدای خون خود با شجاعت و جسارت تمام ایستادند و دشمن را بیرون راندند وحتی یک وجب از این خاک را واگذار نکردند.

وی با بیان اینکه این سال‌ها برای حفظ این خاک، سرزمین و نظام خون‌ها و هزینه‌ها دادیم و امروز نیز در این جنگ اقتصادی باید همچون آن دوران جوانان وارد میدان شده و به عنوان رسالت خود فرماندهی این جنگ را با تلاش خود در قالب کارآفرین، محقق، اندیشمند، پژوهشگر و غیره در جایگاه اقتصادی و کمک به رشد و توسعه اقتصاد این سرزمین ایفا کنند.

وی تصریح کرد: ما برای خروج از این شرایط راهی نداریم جز آنکه جوانان این سرزمین از مسیر کارفرینی و سازندگی زمینه توسعه کشور را فراهم و در برابر دشمنان بایستیم. بدین منظور باید همه کنار هم به توسعه کارآفرینی و اشتغال کمک کنیم و عزم دولت هم در این حوزه جدی است از آن رو که منابع عظیمی را برای کارآفرینی و اشتغال اختصاص داده و برای رونق تولید و اشتغال حمایت‌های متعددی را انجام داده و همه دستگاه های اجرایی موظف به همکاری هستند.

 وی با اشاره به ظرفیت‌های منابع انسانی در این خطه از جمله وجود بیش از ۸۰ هزار دانش آموخته دانشگاهی جویای کار گفت: نباید انتظار باشد ۸۰ هزار میز برای اشتغال این افراد آماده شود بلکه باید خود آنان به این حوزه اشتغال و تولید ورود یافته و بر مبنای توانمندی خود و ظرفیت و نیاز استان و هر منطقه اقدام به فعالیت و کارآفرینی برای خود و جمعی از جوانان مشابه خود کنند.

میرزایی متذکر شد: وجود حوزه پژوهشی و دانشگاهی قوی در استان خود ظرفیتی برای جهت‌دهی به این جوانان است چنانکه امروز ۱۸۱ دانشگاه و موسسه آموزش عالی و ۲۵۰ هزار دانشجو و ۴۶۰۰ هیات علمی و تعداد زیادی شرکت‌های دانش‌بنیان و ۳۱۳ شرکت  فناور و غیره در استان وجود دارد که خود نشان‌دهنده ظرفیت، توان، بنیه علمی این خطه و جوانان کارآزموده ماست که باید از آن در پیشرفت و توسعه استان بهره برد و اگرنتوانیم بیانگر ضعف ماست.