به گزارش اقتصاد پژوه به نقل از فارس، آموزش این نکته ظریف سوارکاری و برخی ظرائف دیگر کار ساده ای نیست ولی استفاده از یک چکمه هوشمند مجهز به حسگر و دارای قابلیت ارتباطی بلوتوث این کار را ساده می کند. شرکت Gallop Equine طراح این چکمه می گوید، در طراحی چکمه های یادشده بسیاری […]

به گزارش اقتصاد پژوه به نقل از فارس، آموزش این نکته ظریف سوارکاری و برخی ظرائف دیگر کار ساده ای نیست ولی استفاده از یک چکمه هوشمند مجهز به حسگر و دارای قابلیت ارتباطی بلوتوث این کار را ساده می کند.

شرکت Gallop Equine طراح این چکمه می گوید، در طراحی چکمه های یادشده بسیاری از ظرائف امنیتی و سوارکاری رعایت شده و از جمله این چکمه ها دست ساز بوده و با چرم گوساله تهیه شده اند.

 

چکمه

 

 

در زیر کفی هر یک از این چکمه ها یک سیستم اندازه گیری و محاسباتی ویژه (شتاب سنج، ژیروسکوپ و غیره ) قرار دارد که در صورت قرار نگرفتن پاشنه کفش سوارکار در حالتی مناسب به وی هشدار می دهد. این هشدار از طریق یک مبدل لرزنده که در کفش نصب شده، صورت می گیرد.

یک برنامه همراه سازگار با اندروید و آی او اس نیز به همراه این چکمه ها عرضه می شود که کاربران با استفاده از آنها قادر به ردگیری پیشرفت خود در گذر زمان هستند. بر همین مبنا می توان مناسب بودن یا نبودن نحوه قرارگیری پا را بررسی کرد. این چکمه ها دارای باتری هم هستند و با استفاده از پرت یو اس بی شارژ می شوند. قیمت این مجموعه هزار دلار است.