به گزارش خبرنگار اقتصاد پژوه، بسیاری از تولید کنندگان خودروهای تولید انبوه و یا حتی تولید کنندگان خودروهای اسپرت و سوپراسپرت آمار سالیانه خود را اعلام کرده‌اند و حالا نوبت به شرکت خودروسازی پورشه رسیده است تا آمار فروش خود را اعلام کند و اینطور که پیداست، رشد فروش قابل توجه پورشه بر روی دوش […]

به گزارش خبرنگار اقتصاد پژوه، بسیاری از تولید کنندگان خودروهای تولید انبوه و یا حتی تولید کنندگان خودروهای اسپرت و سوپراسپرت آمار سالیانه خود را اعلام کرده‌اند و حالا نوبت به شرکت خودروسازی پورشه رسیده است تا آمار فروش خود را اعلام کند و اینطور که پیداست، رشد فروش قابل توجه پورشه بر روی دوش خودروهای شاسی بلند این شرکت بوده است.

طبق ادعای شرکت خودروسازی پورشه، این خودروساز طی ۱۲ ماه سال گذشته موفق به فروش۲۵۶ هزار و ۲۵۵ دستگاه خودروی مختلف شده است که بیش از هر سال دیگر موفق به فروش اتومبیل شده است. در بین محصولات پورشه خودروی "ماکان" موفق به ثبت فروش ۸۶ هزار و ۳۱ دستگاه شده است و در کنار آن پورشه "کاین" موفق به ثبت آمار فروش ۷۱ هزار و ۴۵۸ دستگاه در طول سال شده است.

بعد از شاسی بلندهای پورشه، شوتینگ بریک پورشه پانامرا رشد بسیار خوب ۳۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۷ میلادی تجربه کرده و موفق به ثبت فروش ۳۸ هزار و ۴۴۳ دستگاه در طول ۱۲ ماه سال ۲۰۱۸ میلادی شده است و بعد از آن خودروی پورشه ۹۱۱ قرار می‌گیرد که با افزایش ۱۰ درصدی آمار فروش خود نسبت به سال ۲۰۱۷، موفق شده آمار فروش ۳۵ هزار و ۵۷۳ دستگاه در سال ۲۰۱۸ میلادی داشته باشد.

 

در محدوده جهانی، کمپانی خودروسازی پورشه موفق به فروش ۷۷ هزار و ۲۱۶ اتومبیل در قاره اروپا شده است که بیشترین سهم فروش برای بازار آلمان با فروش ۲۷ هزار و ۵۴۱ دستگاه بوده است.

در قاره آمریکای شمالی هم فروش پورشه به عدد ۷۰ هزار و ۴۶۱ دستگاه رسیده است که ایالات متحده آمریکا بیشترین خریدار محصولات پورشه به میزان ۵۷ هزار و ۲۰۲ دستگاه بوده است، اما بیشترین آمار فروش پورشه برای بخش آسیا، آفریقا، اقیانوسیه و خاورمیانه بوده است که در مجموع ۱۰۸ هزار و ۵۷۸ دستگاه در این محدوده فروخته شده است که بیشترین سهم فروش برای کشور چین با آمار ۸۰ هزار و ۱۰۸ دستگاه بوده است.

منبع :پرشین خودرو