– اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل اقتصاد پژوه به نقل از الخلیج آنلاین، حساب کاربری «معتقلی الرای»( بازداشت‌شدگان آزادی عقیده)، روز گذشته اعلام کرد: مقام‌ها در عربستان سعودی دکتر «احمد العماری»  رئیس سابق دانشکده قرآن دانشگاه مدینه منوره را بعد از آن‌که دچار سکته مغزی شده است، از زندان آزاد کرد. این […]

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل اقتصاد پژوه به نقل از الخلیج آنلاین، حساب کاربری «معتقلی الرای»( بازداشت‌شدگان آزادی عقیده)، روز گذشته اعلام کرد: مقام‌ها در عربستان سعودی دکتر «احمد العماری»  رئیس سابق دانشکده قرآن دانشگاه مدینه منوره را بعد از آن‌که دچار سکته مغزی شده است، از زندان آزاد کرد.

این حساب کاربری نوشت: احمد العماری پس از آن‌که دچار سکته مغزی شد به بیمارستانی در «جده» منتقل شد. مقام‌ها به خانواده این فعال معارض اعلام کردند که او آزاد و از تمامی اتهامات تبرئه شده است و آنها می‌توانند با وی ملاقات کنند.

طبق این گزارش، دلیل واقعی آزادی دکتر العامری وضعیت وخیم وی به دلیل سکته مغزی است و احتمال زنده ماندن وی بعید است.

هفته گذشته بود که این حساب کاربری اعلام کرده بود احمد العماری که از چند روز پیش در بازداشتگاه دچار خونریزی شدید مغزی شده بود به علت بی توجهی به سلامت او در سلول انفرادی، به کما رفت.

جزئیات جدید از شکنجه و آزار و اذیت جنسی فعالان زن عربستانی

رژیم سعودی در آگوست ۲۰۱۸ دکتر العماری را به همراه یکی از فرزندانش پس از یورش به منزلشان در چارچوب «حمله شدید» علیه نزدیکان شیخ «سفر الحوالی» چند روز بعد از انتشار کتاب منسوب به او (الحوالی) بازداشت کرده بودند. این کتاب شامل توصیه هایی خطاب به خاندان حاکم عربستان و هیات علمای برجسته نزدیک به خاندان سلطنتی بود.

انتهای پیام/

منبع :خبرگزاری تسنیم