رئیس کمیته آموزش گفت: پس از حضور نماینده AFC تمام مواردی که برای برگزاری دوره های آموزشی داشتیم را مطرح و نشست های بسیار خوبی را برگزار کردیم.

به گزارش “اقتصاد پژوه” و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال میرشاد ماجدی، رئیس کمیته آموزش در این باره ادامه داد: مهمترین عاملی که در سه هفته گذشته کمیته آموزش پیگیری کرده برنامه هایی بود که با حضور ناظر کنفدراسیون فوتبال آسیا در طول مدت حضورش در ایران و نظارت بر دوره مربیگری A فوتبال  داشتیم. وی نظارت کاملی از نحوه تدریس، فعالیت شرکت کنندگان، مصاحبه با مدرسین و مربیان حاضر در این کلاس  داشت.جلسات مختلفی را  با اعضای کمیته آموزش برگزار کرد. ما سعی امان بر این بود تا نماینده AFC را متقاعد کنیم تا کیفیت کلاس های ما را مد نظر داشته و آن را تایید کند. چرا که با توجه به پتانسیل خوبی که در ایران وجود دارد و ضمن اینکه مدرسان بسیار خوبی داریم می توانیم یکسری از دوره ها را خود برگزار کرده و نیاز به نماینده AFC برای تدریس در دوره های آموزشی نباشیم. پس از بررسی و حضور نماینده AFC، ایشان منتظر مدارکی هستند که به صورت کتبی برای ایشان بفرستیم. پس از تایید وی، مدارکمان به پنل فنی کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال می شود و از این پس تا تمام کلاس های درجه C آسیا زیر نظر ایران برگزار می شود.به زودی شاهد انقلاب خوبی در آموزش خواهید بود. بر همین اساس و اگر AFC تایید کند روند برگزاری  دوره های آموزشی به صورت C ایران ، B ایران، B آسیا ،A  آسیا و پرولایسنس خواهد بود. از این پس C آسیا از برنامه ما حذف خواهد شد و در واقع از این به بعد C آسیا مطابقت می کند با کلاس B ایران و مستقیما می توانند در کلاسB آسیا شرکت کنند.

 

وی در پایان درباره برگزاری کلاس آموزشی فوتبال پایه با حضور مدرسین نروژی گفت:  سال هاست که تفاهم نامه ای بین فدراسیون فوتبال ایران و نروژ بسته شده است. فدراسیون فوتبال نروژ مدرسین خانم را به ایران اعزام می کند و ما نیز از کل کشور نمایندگانی که توسط هیات ها معرفی شده اند را به  این دوره دعوت می کنیم تا آموزش های لازم را در زمینه فوتبال پایه ببینند. ضمن اینکه فدراسیون فوتبال وسایل کمک آموزشی  را برای ایران به هدیه می آورند تا به استان ها و هیات بدهند. با نظر سنجی که صورت گرفته تاکنون همه از برگزاری این دوره راضی هستند. برای جمع بندی نهایی از دوره های آموزشی هر سه یا چهار دوره ای که برگزار می شود یک جلسه فوق العاده یا نشست جمع بندی نهایی را میگذارند تا تمام نفراتی که هستند را مورد ارزیابی قرار داده و در واقع یک به روز رسانی علمی داشته باشند. سال گذشته در اصفهان بیش از ۱۰۰ نفر در این نشست نهایی شرکت کردند و امسال هم به همین روال برگزار می شود. معتقدم این دوره ها برای بانوان بسیار خوب است . چرا که روند مناسبی از لحاظ علمی با حضور مدرسان خارجی طی خواهند کرد.

 


منبع :ورزش سه