– اخبار رسانه ها – به گزارش گروه رسانه های اقتصاد پژوه ، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در رساله ذهبیه فرموده‌اند:  استحمام با شکم پر، مولد درد قولنج است. در اینکه با شکم پر به حمام رفتن خلاف اصول بهداشتی است و عوارض سوئی را در پی دارد، میان طب قدیم و جدید اختلافی نیست […]

– اخبار رسانه ها –

به گزارش گروه رسانه های اقتصاد پژوه ، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در رساله ذهبیه فرموده‌اند:  استحمام با شکم پر، مولد درد قولنج است.

در اینکه با شکم پر به حمام رفتن خلاف اصول بهداشتی است و عوارض سوئی را در پی دارد، میان طب قدیم و جدید اختلافی نیست ولی گفتگو در آن است که تبعات سوء آن چیست؟

می دانیم غذا برای اینکه هضم و جذب بدن شود، به مقداری حرارت احتیاج دارد و این حرارت درون معده و روده، روی غذا تاثیر می گذارد.

از طرفی با توجه به دانش علم و تجربه، وقتی حرارتی از خارج بدن را گرم کند، حرارت داخلی بدن کم می شود، کم شدن این حرارت اختلالاتی در معده ، روده  و عمل هضم ایجاد می کند، که طب قدیم از آن به قولنج ایلاووسی تعبیر می کند.

علائم کسانی که به این بیماری مبتلا می شوند، سردی دست و پا، درد شدید در داخل و خارج شکم مخصوصا قسمت بالای آن، پریدگی رنگ و گاهی توام با سردرد، سرگیجه و عرق زیاد و بی‌حالی است.

علاج آن حقنه (داروی مایعی که از طریق مقعد داخل روده‌ها می‌کنند)، شیاف و امتناع از خوردن و آشامیدن و در این حال استفراغ کردن عملی خطرناک است.

بعد از سه عمل فوق، خوردن شربت عسل که قدری گرم باشد و استراحت به پشت بسیار لازم و تاثیر گذار است.

منبع:قدس انلاین

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع :خبرگزاری تسنیم