اگر اهل گوش دادن به خاطرات بزرگ‌ترها از سفر باشید؛ جذاب‌ترین خاطرات مربوط به سفرهایی است که با دوستان‌شان رفته‌اند.

به گزارش بازرگانی اقتصاد پژوه، از طرفی همه ما در زندگی روزمره، چنان غرق شدیم که از کمی آدرنالین بیشتر استقبال می‌کنیم. پس اگر دوست دارید با یک تیر دو نشان بزنید و سفری دوستانه و هیجان‌انگیز را ترتیب بدهید؛ در این مقاله با ما همراه باشید. ما فهرستی از هیجان‌انگیزترین شهرهای ایران برای شما آماده کرده‌ایم.

پرنده باش و پرواز را تجربه کن

اگر از کودکی به دنبال تجربه‌های متفاوت بودید و دوست داشتید پرواز را تجربه کنید، با دوستان‌تان سفری به گلستان و شهرستان مینودشت ترتیب دهید. بعد از آن‌که خوب از دیدن مناظر طبیعی پارک گلستان سیراب شدید؛ وقت آن است که خودتان را در میان زمین و هوا معلق کنید و از آدرنالینی که در تک تک سلول‌های‌تان جاری می‌شود، لذت ببرید. چشم‌های‌تان را ببندید. این‌جا، در حالی‌که کیلومترها با زمین فاصله دارید؛ می‌توانید صدای بال زدن شاپرک‌ها را هم بشنوید. و صدای بادی را که در اطراف‌تان پیچ و تاب می‌خورد تا ابد در ذهن‌تان ثبت کنید.

اگر با خواندن این متن وسوسه شدید تا هر چه سریع‌تر به مینودشت بروید؛ بهتر است کمی بیشتر در این باره تحقیق کنید.

سایت‌های پروازی زیادی در شهرستان مینودشت وجود دارند که امکان پرواز و برگزاری کلاس را برای شما فراهم می‌کنند. از جمله این سایت‌ها می‌توان به سایت زنگلاب، سایت چراغ تپه، سایت پروازی دراز نو  و سایت پروازی ترسه اشاره کرد. هر کدام از این سایت‌ها با توجه به هزینه دریافتی، امکانات متفاوتی را ارائه می‌دهند.

برای اقامت هم اگر خیال کمپ زدن ندارید؛ می‌توانید از اقامتگاه‌های بوم‌گردی گلستان مثل اقامتگاه بوم‌گردی عمو قدرت، اقامتگاه بوم‌گردی شاریسه، اقامتگاه بوم‌گردی ساسنگ و اقامتگاه بوم‌گردی قزلباش استفاده کنید تا هم هزینه سفر را کاهش دهید هم تا صبح به همراه رفقا در کنار هیزمی که کنار خانه چوبی‌تان روشن کرده‌اید؛ گپ بزنید. که البته این شهرها هتل های لوکس بهمراه خدمات کامل برای ساتراحت و تجدید قوا نیز دارند که از جمله آن هتل آذین و هتل شهاب ۴ ستاره گرگان با فول امکانات برای اقامت و تفریح در نزدیکی مناطق گردشگری و در دل طبیعت. البته بیشتر شهرها امکان پریدن با پاراگلایدر را دارند مثل تهران سایت همت و منطقه جنت آباد و شهرهای مرکزی.

عکس‌ با مرجان‌ها: همه با هم بگویید سیب

دنیای زیرآب از همان زمان که داستان‌های ژول ورن را خواندیم، دست نیافتنی و جذاب بود. حالا به لطف تکنولوژی و البته با وجود جزیره زیبای کیش، می‌توانید خود و دوستان‌تان را به سفری هیجان‌انگیز در اعماق خلیج فارس مهمان کنید.

غواصی در عمق‌های مختلف آب با وجود سایت‌های گوناگونی مثل  بیگ کورال و ژوراسیک پارک،  کشتی داما، کشتی یونانی، ساترن کرک، کلبه هور و سایت سمبارون به راحتی امکان‌پذیر است. می‌توانید خودتان را در اعماق خلیج  رها کنید و به دنیای زیرآب از زاویه‌ای دیگر نگاه کنید.

غواصی آن هم با یک کپسول اکسیژن را دوست ندارید؟ اشکالی ندارد! این‌جا همه امکانات لازم برای شما مهیا است. می‌توانید به سراغ اسکوترها بروید. اسکوترها نوعی وسایل تفریحی آبی برای سفر دست جمعی کیش هستند، که به وسیله یک کلاهک ایمنی از سر، می‌توانند از شما محافظت ‌کنند و البته امکان یک  سفر دست جمعی به اعماق آب‌ها را هم فراهم می‌کنند.

هنوز هم به دنبال هیجان بیشتر هستید؟ پس از کیش خارج نشوید! احتمالا در نزدیکی ساحل صدای فریاد و خنده عده‌ای را می‌شنوید و وقتی به  دنبال منبع صدا می‌گردید یک تیوپ رنگی در حالی‌که سرنشینانش  با تمام قوا فریاد می‌زنند، به سرعت از جلوی چشمتان رد می‌شود.اگر دوست دارید حسی شبیه به این را تجربه کنید حتما به سراغ شاتل بروید. شاتل یک تیوپ بزرگ است که با طنابی به یک جت تندرو وصل شده است؛ و تجربه هیجان انگیزی در کنار دوستان با طعم آب و سرعت را برای شما فراهم می‌کند.

اما کمی صبر کنید! تصور کنید با سرعت روی آب در حال حرکت هستید و ناگهان برای چندثانیه پاهای‌تان از سطح آب بلند می‌شود؛ یک پرواز چند ثانیه‎ای روی آب، حتما لذت‌بخش است. برای تجربه این لذت  به سراغ کایت بوردینگ بروید. این ورزش تلفیقی از پاراگلایدر و اسکی روی‌آب است و شما می‌توانید همانطور که پرواز می‌کنید؛ شوری آب دریا را هم حس کنید. این ورزش فقط به کسانی که تجربه قبلی دارند و از قوای جسمانی کافی برخوردار هستند ارائه می‌شود. اگر هم دوست داشتید بیشتر پرواز کنید و کاملا از آب‌ها فاصله بگیرید به سراغ پاراسل که نوعی چتر بازی روی آب است؛ بروید.

از سریع روی آب حرکت کردن لذت بردید؛ اما بخش پروازش را دوست ندارید؟ به سراغ اسکی روی آب بروید. جزیره کیش بزرگ‌ترین سایت اسکی روی آب را دارد. و البته اگر دوست دارید مثل حرفه‌ای‌ها این ورزش-تفریح را انجام دهید بهتر است ابتدا آموزش ببینید. حتی می‌توانید برای هیجان‌انگیزتر شدن ماجرا، با دوستانتان یک مسابقه ترتیب بدهید.

همچنین می‌توانید بسیاری از تفریحات آبی را  در شمال کشور و بندر چابهار با کیفیت‌های متفاوت، تجربه کنید.

سرعت در دل کویر

اگر تجربه یک شب ماندن در کویر را داشته‌باشید خیلی زود متوجه می‌شوید که کویر همان‌قدرکه آرامش دارد هیجان‌انگیز هم هست.  با دوستان‌تان تا  صبح کناریک آتش کوچک گپ می‌زنید و بعد که تسلیم خواب می‌شوید سعی می‌کنید کمی در چادر استراحت کنید؛ آن هم در حالی‌که تا چشم کار می‌کند هیچ سازه‌ای در اطراف‌تان نیست و البته ابری از ستاره‌ها در بالای سرتان است؛ آن قدر نزدیک که اگر دست‌تان را دراز کنید یکی از آن‌ها را می‌توانید به عنوان سوغات با خود به خانه ببرید.؛ چنین تجربه ای قطعا هیجان‌انگیز و لذت‌بخش است. لیست بهترین کویرهای ایران بهمراه عکس و تفریحات اینجا ببییند.

لذت کویر به همین‌جا ختم نمی‌شود. اگر عاشق سرعت هستید می‌توانید به سراغ آفرود بروید. تصور کنید در یک خودرو نشستید و با نهایت سرعت از تپه‌های شنی بالا می‌روید و درست جایی‌که فکر می‌کنید سقوط‌تان حتمی است با یک پیچ نرم فرمان، از تپه‌ها پایین می‌آیید.

توابع استان اصفهان یکی از بهترین مناطق برای آفرود سواری است. کویر مصر که در شهرستان خوری قرار دارد با تپه های شنی هر ساله آفرودسواران زیادی را به خود جلب می‌کند. کمی آن طرف‌تر هم می‌توانید به سراغ کویر مرزنه بروید که صدای آفرود سواران در آن، حتی برای لحظه‌ای، قطع نمی‌شود. اگر از افرود سواری لذت بردید می‌توانید در سفرهای بعدی سری هم به کویر مرنجاب از توابع استان کاشان و کویر ریگ زرین از توابع استان یزد بزنید. اگر دوست دارید آفرود را در کنار سایر تفریحات آبی تجربه کنید هم می‌توانید سری به کیش بزنید.

پروازی ایمن در دل آسمان

اگر دوست داشته‌باشید با دوستان‌تان به ارتفاعات بروید و همان‌طور که دسته‌جمعی آواز می‌خوانید یا خاطرات مدرسه را مرور می‌کنید از آسمان به زیبایی‌های طبیعی نگاه کنید یا حتی به درون ابرها بروید. قطعا باید به سراغ شهرهایی بروید که تله‌کابین‌هایی خوب و البته مجهز و ایمن دارند.

تله کابین کوه صفه یکی از تله کابین‌های هیجان‌انگیز مرکز کشور است. این تله کابین که شما را به پروازی به طول یک هزار و ۸۵۰۹ متر در خط اول و ۶۵۰ متر در خط دوم دعوت می‌کند، یکی از جذابیت‌های طبیعی اصفهان است. همچنین می‌توانید پس از یک پرواز دلچسب، به کافی شاپ یا رستوران مجموعه بروید و خودتان را به یک استراحت دلچسب دعوت کنید.

اما اگر به دنبال یک سواری لوکس هستید، بهتر است سری به گردنه حیران اردبیل بزنید. تصور کنید روی یک مبل نشسته‌اید و با دوستان‌تان یک مهمانی کوچک با محتویات یخچال، ترتیب داده‌اید. چندان جالب نیست؟ به تصورتان یک پرواز در ارتفاع ۱۶۵۰ متری از سطح زمین را هم اضافه کنید. تله کابین گردنه حیران اردبیل با چند خط شما را به ضیافتی لذت بخش دعوت می‌کند. در این تله کابین می‌توانید پس از گذر از مناطق جنگلی شمال کشور قسمت‌های ییلاقی اردبیل و بخشهایی از کشور آذربایجان را تماشا کنید.

اگر وسوسه شدید سایر تله کابین‌های کشور را هم امتحان کنید؛ می‌توانید به سراغ تله‌کابین‌های نمک‌آبرود که مرتفع‌ترین تله کابین ایران با ارتفاع یک هزار و پنجاه متر است، تله کابین احرار لاهیجان با ارتفاع ۲۱۰ متر و تله کابین رامسر بروید.

نور، صدا، هیجان: حرکت

اگر به خاطرات کودکی‌مان برگردیم لذت‌بخش‌ترین تفریح برای ما رفتن به شهربازی‌هایی بود که در آن می‌توانستیم سوار چرخ و فلک شویم و بعد دست‌هایمان را باز کنیم و حس کنیم در بلندترین نقطه زمین ایستاده‌ایم. اگر دل‌تان برای شور و هیجان کودکی تنگ شده وقت را بیش از این تلف نکنید و به سراغ شهربازی‌های هیجان‌انگیز بروید.

شهربازی ارم تهران از گذشته پاتوق اهالی دوستدار هیجان بوده است. این شهربازی که در کیلومتر ۴ جاده تهران کرج واقع شده با بیش از ۷۲ هکتار وسعت ، مکانی عالی برای رساندن آدرنالین خون به بالاترین میزان ممکن است. همچنین اگر دوست داشته‌باشید بعد از ساعت‌ها  هیجان، کمی ذهن‌تان را آرام کنید می‌توانید به سراغ باغ وحش و دریاچه قایقرانی سر بزنید.

از دیگر شهربازی‌های خوب ایران می‌توان به شهربازی ملت مشهد اشاره کرد. اگر هوس رسیدن به بالاترین ارتفاع با چرخ و فلک دارید حتما به سراغ این این شهربازی بروید ارتفاع چرخ فلک پارک ملت در حدود ۸۰ متر است. و همچنین وسایل و تجهیزات استاندارد دیگری از جمله ترن هوایی را دارد.

از شهربازی‌های دیگر ایران می‌توان به شهربازی اصفهان که مجهز به ترن هوایی و ترن معلق است و شهربازی باغلار باغ تبریز که مجهز به کشتی صبا، قطار و آبشار است اشاره کرد.

اوقات خوش آن بود که با دوست به سر شد

در نهایت تفاوتی نمی‌کند کجا و به چه تفریحی مشغول شوید. فرصت‌های سفرهای دوستانه اندک است. پس بهتر است با یک برنامه‌ریزی درست و سفری هیجان‌انگیز خاطراتی خوب و به یادماندنی برای خودتان و جمع رفقا بسازیم.

این مطلب، یک خبرآگهی بوده و اقتصاد پژوه در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع :خبرگزاری مهر