به گزارش “اقتصاد پژوه“، پولیشیچ ۲۰ساله که زاده‌ی آمریکا است و به عنوان وینگر در دورتموند بازی می‌کند و پنج‌شنبه شب در جریان دیدار دوستانه‌ی تیم ملی کشورش آمریکا مقابل انگلیس شب درخشانی را پشت سر گذاشت تا سال ۲۰۲۰ با دورتموند قرارداد دارد ولی به گزارش دیلی‌میل دورتموند قبول کرده که در پایان فصل […]

به گزارش “اقتصاد پژوه“، پولیشیچ ۲۰ساله که زاده‌ی آمریکا است و به عنوان وینگر در دورتموند بازی می‌کند و پنج‌شنبه شب در جریان دیدار دوستانه‌ی تیم ملی کشورش آمریکا مقابل انگلیس شب درخشانی را پشت سر گذاشت تا سال ۲۰۲۰ با دورتموند قرارداد دارد ولی به گزارش دیلی‌میل دورتموند قبول کرده که در پایان فصل جاری او را واگذار کند تا بتواند به اوضاع مالی باشگاه سر و سامانی بدهد. اما از سوی دیگر چلسی برای جذب او عجله دارد و تلاش می‌کند تا این معامله در ماه ژانویه انجام شود. به خصوص حالا که خطر محرومیت چلسی از نقل و انتقالات توسط فیفا به دلیل استخدام بازیکنان کمتر از سن قانونی این تیم را تهدید می‌کند.

 

 

پولیشیچ یکی از ستاره‌های نوظهور بوندس‌لیگا است و دورتموند در حال حاضر صدرنشین این لیگ است و بخت اول قهرمانی امسال بوندس‌لیگا به حساب می‌آید. ولی با توجه به حضور جیدون سانچو اعجوبه‌ی انگلیسی در پست پولیشیچ، این ستاره‌ی آمریکایی نتوانسته در فصل جاری در تمامی بازی‌های زردپوشان دورتموند به میدان برود. برای مثال در جریان پیروزی هفته‌ی پیش دورتموند مقابل بایرن مونیخ که با نتیجه‌ی ۳-۲ به پایان رسید سانچو به جای پولیشیچ به میدان رفت و ۹۰ دقیقه بازی کرد تا پولیشیچ تا پایان بازی روی نیمکت باقی بماند.

 

 

پولیشیچ از ۱۶سالگی عضو باشگاه دورتموند بوده ولی حالا به درخواستهای باشگاه برای مذاکره درباره‌ی تمدید قراردادش جواب مثبت نمی‌دهد. دیلی‌میل می‌گوید به همین خاطر بوده که دورتموند تصمیم گرفته با وجود علاقه‌اش به پولیشیچ او را در ازای دریافت مبالغ قابل توجه واگذار کند. دیلی‌میل می‌گوید پیش از این صحبت‌هایی درباره‌ی قیمت ۷۰ میلیون پوندی پولیشیچ وجود داشته ولی چون دورتموند می‌ترسد که در سال ۲۰۲۰ مجبور شود او را رایگان از دست بدهد به احتمال زیاد به تیمی که پولیشیچ را جذب کند تخفیف خواهد داد.

 

 

به گفته‌ی دیلی‌میل پولیشیچ به ترکیب چلسی اضافه خواهد شد و جای هیچکدام از بازیکنان فعلی آبی پوشان لندنی را نخواهد گرفت. در نتیجه جذب پولیشیچ، احتمال عزیمت ادن هازارد به رئال مادرید را افزایش نخواهد داد.

 

پولیشیچ پیش از بازی انگلیس و تیم ملی کشور آمریکا به رسانه‌ها گفت:” انگلیس و لیگ برتر جایی است که خیلی‌‌ها از بچگی رویای بازی کردن در آن را در سر دارند. بنابراین دلیلی وجود ندارد که من یک روز آنجا بازی نکنم. ما امسال با دورتموند سال فوق‌العاده‌ای را پشت سر می‌گذاریم و من از تک تک لحظه‌های حضورم در این باشگاه لذت می‌برم. ولی وقتی نیم فصل از راه برسد و زمان صحبت کردن من درباره‌ی آینده‌ام بشود، ممکن است اتفاق‌هایی بیفتد”.

 

منبع :ورزش سه