شاگردان برانکو ایوانکوویچ پس از کسب عنوان نائب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا، موفق به کسب 10 امتیاز از 4 بازی شده اند تا در مقابل سپاهان برای گرفتن جایگاه این تیم، شانس داشته باشند.

به گزارش “اقتصاد پژوه“، پس از کسب عنوان نائب قهرمانی سرخپوشان که می توانست ناامیدی زیادی برای بازیکنان این تیم به همراه داشته باشد، آنها بازگشتی قدرتمندانه به لیگ برتر داشته اند و طی چهار دیدار اخیر نشان داده اند، که می خواهند برای کسب سومین عنوان قهرمانی تلاش کنند.

سرخپوشان ابتدا در ورزشگاه آزادی و در دیدار معوقه هفته نهم به مصاف پیکان رفتند و با نتیجه ۲ بر ۱ پیروز شدند؛ دیدار بعدی این تیم برابر تراکتورسازی بود که بدون گل تمام شد. سومین مسابقه آنها در تبریز و مقابل ماشین سازی انجام شد که در دقایق پایانی، شجاع خلیل زاده موفق شد، ۳ امتیاز ارزشمند را به حساب سرخپوشان واریز کند و همین مدافع بود که امروز هم در مقابل ذوب آهن، تک گل سه امتیازی تیمش را ثبت کرد تا به تنهایی مهم ترین نقش را در میان بازیکنان پرسپولیس برای گرفتن ۶ امتیاز حساس داشته باشد؛ ۶ امتیازی که می تواند، سرنوشت تیم قهرمان را در پایان عوض کند.

در سوی دیگر هم سپاهان طی این مدت بیکار نبوده و بی شکستی آنها که در کنار پرسپولیس این دو تیم را به عنوان دو تیم ویژه مسابقات مطرح می کند، نشان می دهد می توانیم انتظار دیداری جذاب در بازی آینده دو تیم برابر هم داشته باشیم.

سپاهان هفته گذشته پدیده را شکست داد تا این تیم پس از مدت ها از صدر پایین بیاید و طلایی پوشان جایش را گرفتند؛ سپاهان و پدیده حالا ۲۹ امتیازی هستند و پرسپولیس با پیروزی امروز برابر ذوب آهن ۲۷ امتیازی شده و این در شرایطی است که هر سه تیم ۱۳ مسابقه برگزار کرده اند.

روز یکشنبه ۱۸ آذرماه، پرسپولیس در حالی میهمان سپاهان می شود که پیروزی هر یک از دو تیم با توجه به دیدار سختی که پدیده برابر آبی‌پوشان پیش رو دارد، می تواند قهرمان نیم فصل را تعیین کند.

 سبزپوشان دیار نصف جهان این فرصت را داشتند تا با کسب پیروزی یا متوقف کردن پرسپولیس، شانس این تیم برای رسیدن به صدر را حداقل تا پایان نیم فصل کم کنند، اما شکست یک گله آنها در ورزشگاه آزادی، حالا باعث شده تا دیدار همیشه حساس سپاهان و پرسپولیس که به ال کلاسیکوی فوتبال ایران ملقب شده، در جدیدترین ورژن، دلایل زیادی برای حساسیت بیشتر هم داشته باشد.