به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌ گروه علمی پزشكی اقتصاد پژوه، ایلان ماسک مالک شرکت‌های اسپیس ایکس، تسلا موتورز و بورینگ اعلام کرده است وضعیت سخت کاری کارکنان در شرکت‌های او طبیعی است و هیچ فردی با ۴۰ ساعت کار مفید در طول هفته نمی‌تواند در دنیا اثرگذار باشد. ماسک در حساب کاربری توییتر خود اعلام کرده است […]

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌ گروه علمی پزشكی اقتصاد پژوه، ایلان ماسک مالک شرکت‌های اسپیس ایکس، تسلا موتورز و بورینگ اعلام کرده است وضعیت سخت کاری کارکنان در شرکت‌های او طبیعی است و هیچ فردی با ۴۰ ساعت کار مفید در طول هفته نمی‌تواند در دنیا اثرگذار باشد.


ماسک در حساب کاربری توییتر خود اعلام کرده است مکان‌های راحت تری برای کار وجود دارد، اما او خواهان پیشرفت و موفقیت است.

در سال‌های اخیر، میزان گزارش آسیب‌های شغلی بین کارکنان شرکت‌های ماسک به ویژه تسلا موتورز افزایش یافته است و کارکنان به مدت ۱۲ ساعت در روز به کار می‌پردازند و سطح استرس بالایی را تحمل می‌کنند.

به گفته نشریه وال استریت ژورنال، با وجود انتقاد‌ها به عملکرد شرکت تسلا موتورز در میزان ساعت کاری کارکنان و ایجاد آسیب‌های روانی، چون استرس بالا در آنها، جذب در این شرکت به یکی از آرزو‌های جوانان درکشور‌های مختلف دنیا تبدیل شده است و عده زیادی خواهان استخدام در شرکت‌های تحت مدیریت ماسک هستند.


استخدام در شرکت‌های ماسک امروزه یکی از علاقه مندی‌های جوانان دانشجو در آمریکاست، اما گزارش‌ها نشان می‌دهند بسیاری از کارکنان در زمان کار در این شرکت دچار مشکل‌هایی، چون تبعیض و حتی آسیب دیدن زندگی شخصی و خانوادگی شده‌اند.

ایلان ماسک به شدت از تلف شدن وقت کارکنان بیزار و به آن‌ها دستورالعملی برای افزایش بهره وری کار داده است.

راهکار‌های افزایش بهره وری از نظر ایلان ماسک

از جمله راهکار‌های افزایش بهره‌وری از نظر ماسک، پرهیز از وجود جلسه‌های کاری بزرگ و بیش از اندازه است، زیرا سبب تلف شدن وقت می‌شود.
در صورتی که درجلسه حرفی برای گفتن نداشتید و مخاطبان سایرین بودند به آسانی جلسه را ترک کنید، از به کار بردن کلمه‌های اختصاری و اصطلاحات خودداری کنید و برای به وجود نیامدن ابهام در گفتار حتماً کلمه‌ها را به طور کامل بیان کنید.

مشکل‌ها را مستقیم به مدیرخود بگویید به جای آنکه به مدیران میان دستی بازگو کنید.


اگر قوانین اداره به ویژه در سلسله مراتب کاری سبب تاخیر در کار شما می‌شود، آن قانون نیاز به بازنگری دارد.

در شرکت دیگر ایلان ماسک، اسپیس ایکس، این روز‌ها تلاش‌های فراوانی برای راه اندازی اولین کپسول فضایی حامل محموله خوراک و تجهیزات به ایستگاه فضایی بین المللی درحال انجام است که در اولین روز‌های سال آینده میلادی انجام خواهد شد.


ایلان ماسک درحالی یک کارآفرین موفق در دنیا نام گرفته است که چندی پیش فیلم ویدیویی مصاحبه او درحالی که به استعمال مواد مخدر ماری جوآنا می‌پرداخت درفضای مجازی منتشر شده است و بسیاری به انتقاد از این رفتار او پرداخته‌اند.
منبع:Dailymail
انتهای پیام/