به گزارش خبرنگار سلامت اقتصاد پژوه، فرامرز پاکروان متخصص جراحی روده در حاشیه چهاردهمین کنگره بین‌المللی جراحی‌های کم‌تهاجمی و درون‌بین که در سالن همایش‌های بیمارستان سینا در حال برگزاری است در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: متخصصان ایرانی در زمینه جراحی‌های درون‌بین از تجربه و تبحر بسیار بالایی برخوردار هستند به طوری که من تجربه این […]

به گزارش خبرنگار سلامت اقتصاد پژوه، فرامرز پاکروان متخصص جراحی روده در حاشیه چهاردهمین کنگره بین‌المللی جراحی‌های کم‌تهاجمی و درون‌بین که در سالن همایش‌های بیمارستان سینا در حال برگزاری است در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: متخصصان ایرانی در زمینه جراحی‌های درون‌بین از تجربه و تبحر بسیار بالایی برخوردار هستند به طوری که من تجربه این متخصصان را در کشور آلمان نیز مشاهده نکرده‌ام.

وی تصریح کرد: برای درمان بیماری‌های روده، تیروئید و همچنین برداشتن رحم و زایمان می‌توان از روش‌های کم‌تهاجمی استفاده کرد. 

پاکروان با بیان اینکه جراحی‌های کم‌تهاجمی باعث کاهش عوارض جراحی و درد در بیماران می‌شود، توضیح داد: در گذشته برای انجام هر عملی باید شکم بیمار باز می‌شد که این روش عوارض و ناراحتی زیادی را برای بیمار در پی داشت اما اکنون تنها با چند سوراخ کوچک عمل‌های جراحی‌ و عمل روده به آسانی انجام می‌شود و بیمار می‌تواند در مدت زمان کوتاهی به فعالیت‌های روزانه خود بپردازد. 

متخصص جراحی روده خاطرنشان کرد: از هر ۴ نفر در سنین ۵۰ سال به بالا یک نفر به پولیپ روده بزرگ مبتلا است که این رقم در سنین ۶۰ سال به بالا از هر ۳ نفر یک نفر درگیر این بیماری هستند. 

وی افزود: بهترین روش برای پیشگیری از بروز این عارضه روش کولونوسکوپی است و توصیه می‌شود افراد برای تشخیص از این روش استفاده کنند.

پاکروان در پایان گفت: با توجه به سبک زندگی و عادات غذایی مردم جامعه مشاهده می‌کنیم که میزان ابتلا به سرطان روده در مردان رو به افزایش است.

انتهای پیام/