ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که در آن گروهی با خنده و شوخی ماکت مقوایی برج گرنفل لندن را در جریان مراسم آتش‌بازی‌های اخیر به آتش می‌کشند.

به گزارش اقتصاد پژوه، شوخی با حادثه مرگبار آتش‌سوزی در برج گرنفل بسیاری را در انگلیس شوکه کرد و بازداشت عاملان این حرکت سرخط خبرهای روز شد.

یک سال و نیم پیش برج مسکونی ۲۴ طبقه گرنفل در غرب لندن آتش گرفت و ۷۲ نفر در این حادثه کشته شدند.

پلیس لندن اعلام کرده است که پنج مرد ۱۹ تا ۵۵ ساله نیمه‌‎شب دوشنبه خود را به مرکز پلیس در جنوب لندن معرفی کردند. به گفته پلیس این افراد به اتهام اخلال در نظم عمومی بازداشت شده‌اند.

انتشار این ویدئو در حالی که گروهی با خنده و تمسخر ادای قربانیان حادثه آتش‌سوزی برج گرنفل را درآوردند خشم بسیاری را در انگلیس برانگیخت و ترزا می، نخست وزیر این کشور این حرکت را “مطلقا غیرقابل قبول” توصیف کرد.

آتش سوزی برج گرنفل، مرگبارترین حریق در یک ساختمان مسکونی در انگلیس، بعد از جنگ جهانی دوم بود. بازماندگان قربانیان این فاجعه، هنوز به دنبال جوابی برای دلایل آغاز این آتش‌سوزی و نحوه مهار کردن آن هستند.

“ناتاشا الکوک” از گروه بازماندگان برج گرنفل در این باره گفت: دیدن این ویدئو فقط برای بازماندگان و کسانی که نزدیکانشان را در این حادثه از دست دادند نفرت انگیز و عصبانی کننده نیست. بلکه این حرکت توهینی است به هر کسی که تحت تاثیر حادثه غم‌انگیز آن شب قرار گرفته است.

انتهای پیام

منبع :خبرگزاری ایسنا