معاون فرهنگی و پرورشی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: تامین امنیت، خط قرمز آموزش و پرورش در اعزام اردوهای راهیان‌نور است که بسیار جدی و سخت‌گیرانه در این امر عمل می‌کند.

 محود عباسی در گفت‌وگو با اقتصاد پژوه، اظهار کرد: امسال از اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان در مرحله نخست اعزام دانش‌آموزان به اردوی راهیان‌نور بالغ بر ۲۸۰۰ دانش‌آموز به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شدند.

 ویبه موضوع تامین امنیت دانش‌آموزان در امر اعزام به اردوی راهیان‌نور اشاره کرد و گفت: تامین امنیت، خط قرمز آموزش و پرورش در اعزام اردوهای راهیان‌نور است، به طوری که همه اردوها بسیار جدی و سخت‌گیرانه در بحث امنیت برگزار می‌شود. امسال نیز در بحث اعزام به مناطق جنوب کشور، در مرحله دوم بالغ بر ۲۱۰۰ نفر از دانش‌آموزان زنجانی از بهمن‌ماه راهی مناطق عملیاتی در جنوب کشور خواهند شد.

 معاون فرهنگی و پرورشی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان خاطرنشان کرد: در دو سال اخیر تلاش کردیم کیفیت اردوهای راهیان‌نور را افرایش دهیم. به‌خصوص در بخش استفاده از راویان، از اعزام راویان کم و سن سال پرهیز و از راویانی که سابقه حضور در جنگ تحمیلی برخوردار هستند، استفاده شود.

 این مسئول افزود: چاپ کتاب دل‌نوشته‌های دانش‌آموزی در روز اردوی راهیان‌نور رونمایی خواهد شد، در این کتاب دانش‌آموزان خاطرات و دل‌نوشته‌های خودشان را نوشته و توسط آموزش و پرورش به چاپ رسیده ‌است.

وی خاطرنشان کرد: تجلیل از فرهنگیان و دانش‌آموزان فعال در حوزه راهیان‌نور برنامه‌ای است که باید در دستور کار این اداره‌کل قرار گیرد؛ چراکه این افراد به صورت کاملا قلبی در این حوزه فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام


منبع :خبرگزاری ایسنا