یکی از امامان جمعه در استانها از حرکت کشور به سوی ثبات ابراز رضایت رضایت کرده و از مدیران اقتصادی خواسته‌ درست مدیریت کنند تا سنگ اندازی دشمن به جایی نرسد.

امام جمعه شهرکرد: ارزش پول ملی وضع مناسب ندارد

به گزارش خبرنگار اقتصاد پژوه،  حجت‌الاسلام و المسلین محمدعلی نکونام،  امام جمعه شهرکرد در خطبه‌های این هفته نمازجمعه شهرکرد با بیان اینکه 13 آبان ماه گذشت و کشور به سمت ثبات پیش می‌رود، گفته، تدبیر و مدیریت مهم است زیرا که گاهی نابسامانی و ضعف دیده می‌شود؛ گاهی بازار متلاطم شده و ارزش پول ملی وضع مناسب ندارد که عمدتا به سوء مدیریت مربوط می‌شود.

او از مدیران اقتصادی کشور خواسته کشور را درست مدیریت کنند تا سنگ اندازی دشمن به جایی نرسد زیرا به گفته او کشور غنی و مردم مقاوم و توانمند هستند. 

گاهی صدا و سیما موسیقی‌هایی پخش می‌کند که کم از ترانه‌های زمان طاغوت ندارد

وی با اشاره به اینکه افرادی ماه‌های محرم و صفر را ماه حزن می‌دانند، تصریح کرده، نمی‌گوییم جامعه شاد نباشد اما با گناه و معصیت فضایی ایجاد نشود که غفلت در جامعه حاکم شود؛ متاسفانه در مراسم عزا از ساز و دهل استفاده شده و پول کلان نیز دریافت می‌کنند و نام آن را موسیقی محلی می‌گذارند. متولیان امر باید دقت کنند که فرهنگ باطل ترویج نشود؛ باید دستگاه‌های متولی امر مجوز صادر کنند تا موسیقی‌های استفاده شود که تند نباشد؛ گاهی صدا و سیما موسیقی ارزشمند و سالم پخش می‌کند و گاهی نیز موسیقی‌هایی که پخش می‌شود کم از ترانه‌های زمان طاغوت ندارد و باید این موارد از هم تفکیک شود.

امام جمعه شیراز: امکانات دسترسی به حرم حضرت شاهچراغ(ع) کم است

آیت‌الله لطف‌الله دژکام، امام جمعه شیراز در خطبه‌های نماز جمعه ۲۵ آبان شیراز با تاکید بر لزوم تسهیل دسترسی‌ها به حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، گفت: بارها گفته‌ام باز هم می‌گویم که امکانات دسترسی به حرم کم است؛ این مسئولیت بر عهده افرادی است که رای می‌آورند و انتخاب می‌شوند؛ آنها وظیفه دارند که ببینند در شهر چه خبر است و برای رفع مشکلات طراحی مناسب داشته باشند.

امام جمعه شیراز تاکید کرد که از جنوب تا شمال یک محدوده شهری، جزو شهر محسوب می‌شود و باید برای همه این محدوده، برنامه‌ریزی داشت.

آیت‌الله دژکام در عین‌حال تصریح کرده که اگر جایی کار خوب می‌شود باید آن را مطرح کرد، نه اینکه کار خوب را کسی تعریف نکند و کار بد را همه در بوق کنند. باید به سلامت اجتماعی کمک کرد تا قادر باشیم اهداف بزرگ را محقق کنیم.

وی با تاکید براینکه بنا نیست همه مسائل گفته شود، تصریح کرد که اگر قرار بر گفتن موضوعی باشد باید راست گفت؛ حفظ اسرار عیب ندارد اما اگر بنا شد حرفی بزنیم باید راست بگوییم. امروز که دشمن در حال سیاه‌نمایی است و دروغگویی می‌کند، ما هم بهانه‌ای به دست آنان می‌دهیم. در ضمن اینکه آزادی در بیان و انتقاد کردن رسانه‌ها باید حفظ شود؛ مسلما افراد بدی در جامعه داریم و بعضی جاها خدای متعال اجازه داده که اگر شخصی بدی را از حد گذرانده باشد، آبرویش برود، قانون هم دارد، اما خارج از قانون و اخلاق اگر کاری کنیم که آبروی فردی برود، بسیار بد است، چرا باید یکدیگر را تخریب کرد و آبروی افراد را ببریم.

ادامه دارد…

منبع :خبرگزاری ایسنا