زین الدین زیدان، سرمربی موفق فرانسوی، پس از اتمام فصل گذشته به شکلی ناگهانی خبر از استعفای خود از هدایت رئال مادرید داد.

به گزارش “اقتصاد پژوه“، کمتر کسی باور می کرد که زیدان رئال مادرید را پس از دو سال و نیم بسیار موفق ترک کند. او سه قهرمانی متوالی با رئال در چمپیونزلیگ کسب کرده بود و همه در انتظار فصل موفق دیگری با او بودند.

پس از زیدان، لوپتگی سرمربی رئال شد و بیش از ۵ ماه دوام نیاورد و اکنون سولاری، کج دار و مریز، رئال را در فصل جاری به پیش می برد.

 

 

 

 

رامون کالدرون، رئیس رئال بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹، در مورد علت استعفای ناگهانی زیدان، نظر جالبی دارد:« زیدان در نشست نهایی اش با پرز(رئیس رئال) از او خواست که به هر قیمتی رونالدو حفظ شود و در عوض، گرت بیل را در فهرست خروج بگذارد اما پرز دقیقا خلاف خواسته های او را مدنظر داشت. زیدان هدفش این بود که در نقل و انتقالات، حرف آخر را بزند اما رئیس مخالف این موضوع بود و به همین دلیل زیدان استعفا کرد و از نظر من نیز حق داشت که کناره گیری کند.»

 

لازم به ذکر است که رونالدو در یوونتوس با ۱۴ گل زده، آقای گل سری آ محسوب می شود و بیل در ۱۵ بازی این فصل خود در لالیگا، تنها ۴ گل به ثمر رسانده است.

 

منبع :ورزش سه