به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی اقتصاد پژوه، کشف جدید محققان دانشگاه «کوئینزلند» در استرالیا می‌تواند انقلابی در تشخیص تمام سرطان‌ها باشد. براساس گزارش «نیواطلس»، این تحقیق تخصصی با کشف یک نانوساختار منحصربفرد در DNA سرطان که تصور می‌شود در تمام انواع سرطان‌ها حضور داشته باشد، روشی سریع و ارزان را برای تشخیص سرطان […]

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی اقتصاد پژوه، کشف جدید محققان دانشگاه «کوئینزلند» در استرالیا می‌تواند انقلابی در تشخیص تمام سرطان‌ها باشد.

براساس گزارش «نیواطلس»، این تحقیق تخصصی با کشف یک نانوساختار منحصربفرد در DNA سرطان که تصور می‌شود در تمام انواع سرطان‌ها حضور داشته باشد، روشی سریع و ارزان را برای تشخیص سرطان ارائه کرد.

محققان در سراسر جهان در تلاش برای یافتن راهی برای تشخیص سرطان در مراحل اولیه آن هستند. به همین منظور محققان استرالیایی در تحقیق جدید خود بر الگوی متفاوتی از مولکول‌های متیل کشف‌شده در قطعاتی از DNA سرطان تمرکز کردند. این پروفایل‌های متیلاسیون در گذشته اهداف امیدبخشی برای ابزارهای تشخیصی موثر سرطان خون بود.

«مت ترافو» یکی از محققان این پروژه گفت: نشان ویژه DNA سرطان دارای گرایشی به ذرات طلا است. ما در یک نمونه آزمایشی از نانوذرات‌های طلا استفاده کردیم. اگر نانوساختارهای سه بعدی DNA سرطان در این نمونه حضور داشته باشد نانوذرات‌ها باعث تغییر رنگ فوری آن می‌شوند.

گفتنی است؛ تاکنون این آزمایش تنها برای سرطان‌های سینه، پروستات، روده و غدد لنفاوی انجام شده اما محققان معتقدند که این نانوساختارهای خاص DNA در تمام سرطان‌ها حضور دارند.

انتهای پیام/